اخبار

ادامه کاهش قیمت سکه، سکه به زیر 11 میلیون تومان سقوط کرد | شبکه طلا و ارز

از ابتدای هفته شاهد کاهش ادامه دار قیمت طلا و سکه در بازار بودیم که تا امروز ادامه یافت. در نتیجه این کاهش قیمت ها سکه کانال یازده میلیون تومان را از دست داده و به کانال 10 میلیون تومان بازگشت.


ادامه کاهش قیمت سکه، سکه به زیر 11 میلیون تومان سقوط کرد


از ابتدای هفته شاهد کاهش ادامه دار قیمت طلا و سکه در بازار بودیم که تا امروز ادامه یافت. در نتیجه این کاهش قیمت ها سکه کانال یازده میلیون تومان را از دست داده و به کانال 10 میلیون تومان بازگشت.

مهم ترین عامل کاهش قیمت سکه را می توان نوسانات برجامی دلار دانست که باعث شد تا قیمت دلار تا 24500 تومان در بازار کاهش پیدا کند و در نتیجه سکه و طلا نیز روند کاهشی به خود گرفتند.

انس طلا نیز با وجود رشد نسبتا قوی خود از صبح امروز، همچنان در کانال 1700 دلار قرار دارد که پایین ترین قیمت آن طی ماه های اخیر می باشد و توان حمایتی چندانی برای سکه و طلای ایران ایجاد نمی کند.

کارشناسان پیش بینی می کنند که انس طلا توان افزایشی چندانی نداشته و طی روز های آینده شاهد حرکت های نزولی خواهد بود که در صورت عدم افزایش قیمت دلار می تواند زمینه حرکت نزولی هرچه بیشتر قیمت طلا و سکه را فراهم کند.

افزایش ارزش شاخص دلار و افزایش بازده خزانه داری ایالات متحده به همراه حرکت سرمایه گذاران به سمت بازار سهام و البته بازار رمز ارز ها به ویژه بیت کوین به عنوان مهم ترین عوامل کاهشی قیمت طلا در روز های آینده نام برده می شوند.

هرچند باید به این موضوع توجه داشت که با سقوط قیمت سکه به کانال  میلیون تومان، خریداران بار دیگر وارد بازار خواهند شد که می تواند قیمت ها را افزایش داده و سکه را دوباره به بالای 10 میلیون تومان بازگرداند.

در حال حاضر مهم ترین عامل تاثیر گذار بر روی قیمت سکه، دلار می باشد که شرایط سیاسی و اخبار مختلف مربوط به برجام باعث شده تا نوسانات زیادی را تجربه کرده و چندان پیش بینی پذیر نباشد.

در واقع سرمایه گذاران این احتمال را می دهند که ممکن است هر لحظه خبری غافلگیر کننده درباره آینده برجام منتشر شود که در نتیجه آن قیمت دلار و سبب آن قیمت سکه و طلا تغییر شدیدی پیدا کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا