اخبار

افزایش قیمت طلا در بازار جهانی 2100743 | شبکه طلا و ارز

در معاملات امروز بازار جهانی فلزات گران‌بها قیمت طلا ۲.۹ دلار رشد کرد.

افزایش قیمت طلا در بازار جهانی

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، در معاملات امروز بازار جهانی فلزات گران‌بها قمیت هر اونس طلا ۲.۹ دلار رشد کرد و به ۱۷۳۰.۳ دلار در هر اونس رسید.

به گزارش کیتکو، قیمت کنونی در مقایسه با یک ماه پیش ۸۰ دلار پایین‌تر و در مقایسه با یک سال گذشته ۹۴ دلار بالاتر بوده است.

قیمت دیگر فلزات گران‌بها نیز در بازار جهانی مثبت بود به گونه‌ای که نقره ۲۲ سنت بالا رفت و ۲۵.۲۴ دلار در هر اونس داد و ستد شد.

پلاتین و پالادیم نیز هر کدام با ۱۶ و ۳۳ دلار رشد ۱۱۷۶ و ۲۵۴۸ دلار در هر اونس به فروش رسیدند.

به گزارش رویترز، کاهش نرخ سود اوراق خزانه‌داری آمریکا و اعمال قرنطینه در کشور‌های اروپایی برای کنترل کرونا از جمله دلایل افزایش امروز قیمت طلا و به طور کلی فلزات گران‌بها در بازار جهانی بوده است.

البته ارزش دلار در بازار جهانی طی ساعات گذشته به بالاترین میزان در چهار ماه گذشته رسیده و احتمالاً این مسئله از رشد بیشتر قیمت طلا جلوگیری کرده است.

بورس‌های اروپایی نیز به کمترین میزان در دو هفته گذشته رسیده و این مسئله تعدادی از سرمایه‌گذاران را به سمت بازار طلا سوق داده است. چرا که تداوم اعمال قرنطینه بر اقتصاد‌های بزرگ اروپایی از جمله آلمان، سرمایه‌گذاران را به سمت دارایی‌های ایمن از جمله طلا فرستاده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا