اخبار

تجزیه و تحلیل طلا، قیمت طلا پس از افت روز جمعه دوباره صعودی شد | شبکه طلا و ارز

در روز های پایانی هفته گذشته طلا یک روند نزولی نسبی از خود نشان داده و قیمت آن کاهش پیدا کرد اما در ساعات پایانی روز جمعه توانست روند خود را معکوس کرده و هفته را مثبت به اتمام برساند.

تجزیه و تحلیل طلا، قیمت طلا پس از افت روز جمعه دوباره صعودی شد


در روز های پایانی هفته گذشته طلا یک روند نزولی نسبی از خود نشان داده و قیمت آن کاهش پیدا کرد اما در ساعات پایانی روز جمعه توانست روند خود را معکوس کرده و هفته را مثبت به اتمام برساند.

داده های اقتصادی منتشر شده در هفته گذشته نشان دهنده افزایش بیشتر تورم بوده و این موضوع گمانه زنی های درباره تغییر سیاست های پولی توسط فدرال رزرو را ایجاد کرد.

با این وجود طلا همچنان شرایط مساعدی را برای رشد تجربه کرده و توانست برای بار دیگر به بالای 1900 دلار بازگردد که یک رشد قابل توجه برای آن به شمار می رود.

از طرف دیگر فضای خوب حاکم بر بازار سهام و همچنین رونمایی از برنامه بودجه 6 تریلیون دلاری بایدن باعث بهبود خوشبینی نسبت به اقتصاد شده و مانع از صعود قوی تر قیمت طلا شد.

همچنین طلا طی هفته های اخیر رشد بسیار زیادی را از خود نشان داده است و در نتیجه آن برخی از کارشناسان انتظار دارند که قیمت طلا یک اصلاح قیمت را شاهد باشد.

همانطور که بالاتر اشاره کردیم با توجه به افزایش تورم گمانه زنی هایی مبنی بر تغییر سیاست های مالی فدرال رزرو به وجود آمده که می تواند قیمت طلا را به زیر 1900 دلار بازگرداند.

با این وجود پیش بینی می شود که ریزش قیمت طلا برای سرمایه گذاران تنها یک موقعیت خرید تفسیر شده و فلز زرد بار دیگر به بالای 1900 دلار بازگردد.

از طرف دیگر بودجه 6 تریلیون دلاری بایدن نیز می تواند نقش بسیاری در بازار ها ایفا کند. تا کنون بایدن نتوانسته است واکنش مثبت جمهوری خواهان را برای این رقم بودجه جلب کند.

طلا

پیشتر جمهوری خواهان سنا یک بودجه 1 تریلیون دلاری پیشنهاد کرده بودند که توسط بایدن رد شد. اختلاف رقم در میان بودجه پیشنهادی از هر طرف می تواند بیانگر نگاه متفاوت طرفین به اقتصاد بوده و برای بازار ها بسیار معنی دارد باشد.

حال اگر بخواهیم از لحاظ فنی به طلا نگاه کنیم متوجه می شویم که نمودار ها یک حرکت نزولی را به ما نشان می دهند. اولین سطح حمایت طلا 1882 دلار بوده و در صورت افت بیشتر در نقطه 1868 دلاری پشتیبانی می شود.

از طرف دیگر در صورتی که طلا بتواند بالای 1900 دلار باقی بماند، شرایط صعودی خواهد شد و مقاومت های 1907 دلاری و در ادامه 1917 دلاری فعال می شوند.

اگر طلا بتواند مقاومت بسیار مهم خود در 1914 دلاری را بشکند می تواند به سمت هدف صعودی خود در 1960 دلار حرکت کند که بالا ترین قیمت سالانه ان به شمار می رود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا