اخبار

تحلیل و پیش بینی قیمت طلا و دلار در روز های ابتدایی سال جدید | شبکه طلا و ارز

در روز های پایانی سال گذشته قیمت طلا و دلار افزایش یافته و دلار توانست سطح 25 هزار تومان را به دست آورد. به نظر می رسد که جهت حرکت قیمت ها افزایشی بوده و در حال تلاش برای تصاحب سطوح بالاتر هستند.

تحلیل و پیش بینی قیمت طلا و دلار در روز های ابتدایی سال جدید

تحلیل و پیش بینی قیمت طلا و دلار در روز های ابتدایی سال جدید


در روز های پایانی سال گذشته قیمت طلا و دلار افزایش یافته و دلار توانست سطح 25 هزار تومان را به دست آورد. به نظر می رسد که جهت حرکت قیمت ها افزایشی بوده و در حال تلاش برای تصاحب سطوح بالاتر هستند.

با بلاتکلیفی SLR بانک های آمریکا که چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ منقضی می گردد و باعث نوسان بازارهای فارکسی خواهد شد اونس در ۱۷۴۵ کلوز قرار گرفت.

انس طلا تا کانال ۱۷۶۰ پتانسیل صعود دارد ولی بالاتر از کانال ۱۷۶۰ به سوخت پرقدرت نیاز دارد ضمن این که طلا موفق شده حمایت خود را در عدد ۱۶۷۰ کشف کند.

تحلیل طلا

از طرفی اوراق قرضه ۱۰ ساله به بالای 1.6 درصد رسیده و نرخ بهره آمریکا در محدوده صفر تا 0.25 درصدی قرار دارد، طلا به خوبی می داند افزایش نرخ تورم آمریکا در بالای ۲٪ یک‌ صعود کاملا برنامه ریزی شده برای تقویت شاخص دلار و مهار یوآن چین هست و بانک مرکزی توانایی خود را در مدیریت تورم حفظ می کند.

بانک گلدمن ساکس می گوید احتمالا بسته حمایتی بعدی بایدن بین ۲ الی ۴ تریلیون دلار خواهد بود و طرح مالیاتی او نیز مالیات شرکت ها را از ۲۱ به ۲۸ افزایش خواهد داد. مالیات بردرآمد خارجی هم شامل تغییر خواهد شد.

همچنین مهم ترین رویداد امروز سخنرانی مهم پاول رئیس بانک مرکزی آمریکا ساعت ۱۷:۳۰ در باره سررسید SLR بانک های آمریکا که چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ منقضی می گردد است و طلا و بازارهای فارکس را تحریک خواهد کرد.

دلار و یورو

فدرال رزرو می گوید معافیت SLR‌ نسبت نقدینگی قانونی در چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ منقضی می شود و بازار در مورد این خبر بلاتکلیف باقی مانده تا با بلاتکلیفی موقت نرخ بازده اوراق خزانه‌داری آمریکا و همچنین افت شاخص دلار، اونس به کانال 1740 وارد گردد.

کلوز آخر هفته اونس در کانال 1740 میتواند سکه پشت خطی را با تقویت دلار در محدوده 24800 تا 25120 در کانال 11300 نگه دارد و طلای 18 عیار هم در کانال 1100 تثبیت گردد.

وال استریت به ریزش بازار اوراق قرضه و افت بازارهای سهام متمرکز مانده، طلا دوباره افزایشی شد تا به کانال ۱۷۴۵ برسد زیرا بازده اوراق خزانه در نهایت واکنش فدرال رزرو برای کنترل آن را در پی خواهد داشت.

انس طلا

اگر سهام نتواند بهبود پیدا کند، شاخص اس اند پی ۵۰۰ نمی تواند بالاتر صعود کند و هر گونه تردید در این معاملات باعث هجوم فشار خرید طلا خواهد شد.

هر گونه اشاره بانک مرکزی آمریکا به افزایش خرید اوراق قرضه در ماه های آینده می تواند رشد بازده اوراق قرضه را مهار و باعث صعود طلا شود، با این وضعیت اونس پتانسیل صعود تا ۱۷۶۰ را دارد ولی تقویت شاخص دلار می تواند روند اونس را معکوس کند.

با بازگشایی بازارهای شرق آسیا و استرالیا طلا وارد کانال ۱۷۴۰ گردید و کماکان مهم ترین عامل افت طلا، افزایش بازده اوراق است زیرا با بهبود اقتصاد آمریکا، فدرال رزرو ممکن هست در تغییر سیاست پولی خود صبوری کند.

نمودار طلا

پاول میگوید در مورد فروش اخیر در بازار اوراق قرضه که منجر به افزایش بازدهی اوراق تا ۱.۷ درصد (بالاترین سطح در ۱۳ ماه گذشته) شده ،‌ چندان نگران نیست و این موضوع توانست انس را تا 1733 دلار پایین آورد. طلا برای افزایشی شدن به تثبیت در کانال ۱۷۶۰ نیاز دارد و سپس باید مقاومت ۱۷۶۵ را بشکند.

با اینکه دلار پشت خطی تهران در محدوده ۲۴۸۷۰ تا ۲۵۱۲۰ قرار دارد و از طرفی جمهوری‌ خواهان کنگره در جهت جلوگیری از پیوستن احتمالی بایدن به برجام به علت مشکلات عراق و آنچه برنامه حقوق بشری گفته اند دو لایحه تحریم ایران را در دستور کار خود قرار داده اند تا پنجره مذاکرات برجامی را ببندند.

تبعیت نقره از اونس و بالعکس، طلا را در کانال ۱۷۴۵ نگه داشت تا سکه پشت خطی تهران در کانال ۱۱۳۰۰ بماند و حباب سنگین سکه در کانال ۱۱۰۰ می بایستی به زیر کانال ۸۰۰ برگردد ولی حباب سنگین می گوید سکه بازان به روند افزایشی اونس و دلار اطمینان دارند.

سکه

ورود سکه به بالای کانال ۱۱۲۰۰ فشار خرید را تشدید کرد و تنها خروج سکه از کانال ۱۰۸۰۰ روند را کاهشی میکند ، طلای ۱۸ عیار با فتح کانال جدید تا مرز ۱۱۰۲ پیش رفت.

تقویت اوراق قرضه آمریکا اونس را موقتا تا کانال ۱۷۳۰ به عقب راند تا محدوده ۱۱۰۰۰ تا ۱۱۴۰۰ برای سکه برقرار باشد و سخنان ساعت ۱۷:۳۰ پاول می تواند طلا و سایر بازارها ( بخصوص بورس جهان) را تحریک کند.

سخنان دیروز رهبری که‌ « آمریکایی ها باید تمام تحریمها را لغو کنند، بعد ما به برجام برمی گردیم و این یک سیاست قطعی است» شفاف بود با اینحال درهم زیر کانال ۷۰۰۰ ، نرخ دلار تهران- استانبول- دبی- تفلیس در محدوده ۲۴۹۰۰ تا ۲۵۴۰۰ قابل پیش بینی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا