اخبار

رشد دوباره قیمت سکه و طلا ادامه دار شد | شبکه طلا و ارز

در روز های ابتدایی هفته کنونی قیمت سکه و طلا کاهشی شده و سکه حتی به زیر 11 میلیون تومان نیز سقوط کرد. اما در ادامه هفته قیمت ها بار دیگر روند صعودی به خود گرفته و به سمت سطوح بالاتری در حال حرکت هستند.


رشد دوباره قیمت سکه و طلا ادامه دار شد


در روز های ابتدایی هفته کنونی قیمت سکه و طلا کاهشی شده و سکه حتی به زیر 11 میلیون تومان نیز سقوط کرد. اما در ادامه هفته قیمت ها بار دیگر روند صعودی به خود گرفته و به سمت سطوح بالاتری در حال حرکت هستند.

هم اکنون قیمت هر سکه امامی (طرح جدید) 11,420,000 تومان و قیمت هر سکه بهار آزادی نیز 10,900,000 تومان می باشد که هر دو در مسیر صعودی قرار گرفته اند. هر گرم طلا نیز 1,106,000 تومان می باشد.

مهم ترین عواملی که باعث صعودی شدن دوباره حرکت سکه و طلا شدند را می توان افزایش قیمت دلار و حرکت آن به سمت بالای 25 هزار تومان و همچنین افزایش قیمت انس طلا دانست.

اخبار مختلف و متناقض برجامی و وارد شدن دوباره معامله گران و نوسانگیران به بازار دلار باعث شد تا دلار برای دیگر روندی افزایشی به خود گرفته و قیمت آن در بازار به 25400 تومان برسد.

افزایش قیمت دلار به بالای 25200 باعث شد تا بازار برای بار دیگر روندی صعودی به خود گرفته و اگر دلار بتواند در این قیمت تثبیت شود، پتانسیل افزایش قیمت تا بالای 26 هزار تومان نیز وجود خواهد داشت.

انس طلا نیز با تضعیف شاخص دلار و آمار ضعیف اقتصادی توانست برای بار دیگر به بالای 1800 دلار بازگشته و هم اکنون نیز با یک رشد جزئی یک دلاری به 1809 دلاری رسیده است.

علاوه بر عوامل گفته شده، کاهش قدرت رشد بازار های سهام جهانی نیز توانست محرک خوبی را برای انس طلا ایجاد کرده و آن را به سمت سطوح بالاتری هدایت کند.

هرچند خوش بینی نسبت به بهبود اقتصاد جهانی و همچنین دور تر شدن پیش بینی های تورمی طبق گفته های پاول دروف رئیس بانک مرکزی ایالات متحده باعث شد تا از توان افزایشی انس کاسته شود.

با توجه به صعودی بودن قیمت انس طلا و دلار انتظار می رود سکه و طلای ایران نیز شاهد افزایش بیشتر قیمت ها بوده و به حرکت صعودی خود ادامه دهند.

البته باید توجه داشت که شرایط کنونی بازار ثبات زیادی نداشته و به دلیل وابستگی زیاد خود به اخبار سیاسی، با انتشار یک خبر غافلگیر کننده می تواند شاهد تغییر بسیار زیادی در قیمت ها باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا