اخبار

سقوط قیمت سکه و دلار ادامه دارد، طلا در پایین ترین قیمت چند هفته اخیر | شبکه طلا و ارز

از روز گذشته حرکت نزولی شدیدی در بازار طلا و دلار آغاز شد که قیمت طلا، سکه و دلار را به پایین ترین سطح هفته های اخیر کاهش داد. به نظر می رسد که افت قیمت ها ادامه خواهد داشت.


سقوط قیمت سکه و دلار ادامه دارد، طلا در پایین ترین قیمت چند هفته اخیر


از روز گذشته حرکت نزولی شدیدی در بازار طلا و دلار آغاز شد که قیمت طلا، سکه و دلار را به پایین ترین سطح هفته های اخیر کاهش داد. به نظر می رسد که افت قیمت ها ادامه خواهد داشت.

هم اکنون قیمت سکه امامی یا همان سکه طرح جدید 11,150,000 تومان می باشد که نسبت به روز گذشته بیش از 400 هزار تومان کاهش را تجربه کرده است.

عمده دلایل کاهش قیمت سکه و طلا را می توان روند کاهشی قیمت انس طلا و کاهش شدید قیمت دلار دانست که برخلاف بسیاری از پیش بینی ها برای بار دیگر وارد کانال 24 هزار تومان شد.

قیمت هر دلار در بازار آزاد 24650 تومان و قیمت دلار در صرافی ملی 24245 تومان می باشد. یورو نیز در بازار 30150 تومان و در صرافی ملی 290290 تومان که قیمت دارد که کاهش قابل توجهی نسبت به روز های گذشته داشته است.

کارشناسان پیش بینی می کنند که قیمت انس جهانی طلا در روز های آینده و با باز شدن بازار های جهانی از فردا (دوشنبه) به روند کاهشی خود ادامه داده و به شکل قابل توجهی کاهش پیدا کند.

با توجه با ریزش قیمت انس، اگر قیمت دلار نیز کاهشی مانده و یا حداقل ثابت باقی بماند قیمت طلا و سکه همچنان با سقوط های عمیقی مواجه خواهند شد.

با نزدیک تر شدن به روز 5 اسفند شرایط سیاسی تاثیر گذار به بازار در حال پیچیده تر شدن می باشد و در هر لححظه ممکن است با منتشر شدن خبر غافلگیر کننده قیمت دلار شاهد افزایش یا کاهش بسیار شدیدی باشد.

اگر قیمت دلار برای بار دیگر افزایش یافته و بتواند کانال های 26 و 27 هزار تومان را باز پس بگیرد؛ تاثیر کاهشی انس طلا از بین رفته و قیمت سکه و طلا نیز صعودی خواهند شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا