اخبار

سکه روی نمودار صعود | حباب سکه چقدر شد؟ | شبکه طلا و ارز

روز گذشته و در حالی که قیمت طلا نزولی بود در معاملات پشت خطی قیمت سکه مجددا وارد کانال ۱۲ میلیون تومانی شد تا سیگنالی به بازار نقدی باشد.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اقتصادنیوز، کمتر معامله‌گری تصور می‌کرد، سکه پس از سقوط اواخر دی‌ماه به زیر مرز ۱۰ میلیون تومانی، بار دیگر قد راست کند و حتی به کانال ۱۲ میلیون تومانی بازگردد. با این حال، این اتفاق در معاملات پشت خطی روز جمعه ۲۴ بهمن رخ داد و این فلز گران بها بالای محدوده ۱۲ میلیون و ۵۰ هزار تومانی مورد معامله قرار گرفت؛ اگر سکه بتواند بالای محدوده ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تثبیت شود، موج جدیدی از خریداران وارد بازار خواهند شد و سکه پس از آن می تواند به سوی دوران طلایی خود در سال ۹۹ حرکت کند.

با اینحال بیشتر معامله‌گران باور دارند، بازار به راحتی و به زودی به سوی سقف های پیشین حرکت نخواهد کرد و عنوان می‌کنند، این فلز گران بها در روز جاری در مسیر کاهشی حرکت خواهد کرد و تا محدوده ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی پایین خواهد رفت.

  • حباب قیمت سکه در هفته آخر بهمن

روز پنج‌شنبه ارزش ذاتی سکه به بالای مرز ۱۱ میلیون تومانی رفت. عبور از چنین مرزی برای افزایشی‌های بازار امیدبخش بود؛ با این حال، فاصله قیمت بازار با ارزش ذاتی به حدود ۸۰۰ هزار تومان می‌رسید، امری که می‌تواند ادامه رشد فلز گران بهای داخلی را دشوار کند. روز جمعه نیز اونس طلا نتوانست بالای محدوده هزار و ۸۳۰ دلاری تثبیت شود.

به این ترتیب، تنها عاملی که می تواند فلز گران بهای داخلی را در روز ابتدایی هفته به سوی سطوح بالاتر هدایت کند، افزایش قیمت دلار است. در صورت تثبیت دلار بالای مرز ۲۶ هزار تومانی، سکه نیز بالای ۱۲ میلیون تومان باقی خواهد ماند. با این حال، حباب سکه زیاد شده و به محدوده ۸ درصدی رسیده است؛ به احتمال زیاد، امروز خریداران کمی در ورود به بازار سکه احتیاط خواهند کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا