اخبار

سیستم بانکی و صنعت طلا از بیت‌کوین بیشتر انرژی مصرف می‌کند | شبکه طلا و ارز

اخبار طلا و سکه

  • تحقیقات جدیدی که توسط شرکت رمزنگاری گالکسی دیجیتال انجام شده نشان می‌دهد هم بانکداری سنتی و هم صنعت طلا انرژی بیشتری نسبت به بیت‌کوین مصرف می‌کنند.


    به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، تحقیقات جدیدی که توسط شرکت رمزنگاری گالکسی دیجیتال انجام شده نشان می‌دهد هم بانکداری سنتی و هم صنعت طلا انرژی بیشتری نسبت به بیت‌کوین مصرف می‌کنند.

    طبق تحقیقات این شرکت میزان انرژی مصرفی بیت‌کوین در یک سال معادل ۱۱۳.۸۹ تراولت ساعت می‌باشد. این شامل تمام فعالیت‌های تولید بیت‌کوین، ماینرها، نودها و شبکه توزیع آن می‌باشد. با این وجود این کمتر از نصف ۲۶۳.۷۲ تراوات ساعتی است که سیستم بانکداری جهان مصرف می‌کند.

    گلکسی دیجیتال اعلام کرد میزان مصرف انرژی بیت‌کوین شفاف است و با استفاده از ابزارهایی مانند شاخص مصرف انرژی بیت‌کوین دانشگاه کمبریج قابل ردیابی است. این در حالی است که ردیابی و محاسبه مصرف انرژی در سیستم بانکی سنتی و صنعت طلا به این سادگی نیست.

    از سوی دیگر در این تحقیق میزان مصرف انرژی صنعت طلا با استفاده از گزارشات میزان آلایندگی این صنعت که در انجمن جهانی طلا منتشر شده است ۲۴۰.۶۱ تراوات ساعت برآورد شده است.

پربازدیدترین / اخبار و تحلیل های اقتصادی

پربازدیدترین / اخبار و تحلیل های تخصصی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا