اخبار

طلای جهانی در حال تلاش برای رسیدن به بالا ترین سطح چند ماه اخیر | شبکه طلا و ارز

قیمت طلا طی هفته های گذشته افزایش قابل توجهی داشته است. با وجود این که بسیاری از کارشناسان انتظار داشتند طلا دچار افت قیمت شود اما از روز گذشته طلا توانست افزایش بیشتری را از خود نشان دهد.

طلای جهانی در حال تلاش برای رسیدن به بالا ترین سطح چند ماه اخیر


قیمت طلا طی هفته های گذشته افزایش قابل توجهی داشته است. با وجود این که بسیاری از کارشناسان انتظار داشتند طلا دچار افت قیمت شود اما از روز گذشته طلا توانست افزایش بیشتری را از خود نشان دهد.

قیمت هر اونس طلای جهانی در لحظه نوشته شدن این خبر 1792 دلار است که نسبت به روز گذشته بیش از 5 دلار افزایش قیمت را نشان می دهد.

این در حالی است که در روز گذشته قیمت طلا تا 1770 دلار نیز کاهش یافته و پس از آن با یک افزایش قیمت قابل توجه در 1788 دلار بسته شد.

طلا

روز گذشته پس از سخنرانی جنت یلن وزیر خزانه داری ایالات متحده آمریکا که درباره افزایش نرخ بهره صحبت کرد فشار فروش باعث نزولی شدن قیمت طلا شد اما با عقب نشینی بازده خزانه داری ایالات متحده فلز زرد توانست افزایش خوبی را تجربه کند.

یلن معتقد است افزایش نرخ بهره برای کنترل تورم قریب الوقوع در ایالات متحده بسیار ضروری است و کارشناسان با سابقه بازار نیز با وی موافق هستند.

در حال حاضر انتظارات تورمی بیش از هر زمان دیگر افزایش یافته است و قیمت نفت نیز به بالاترین سطح خود در دو ماه گذشته رسیده است.

کارشناسان بر این اعتقادند که انتظارات تورمی مهم ترین عامل افزایش قیمت طلا در روز های آینده خواهد بود و می تواند قیمت آن را به بالای 1800 دلار سوق دهد.

از نگاه فنی طلا در کوتاه مدت روندی صعودی داشته و قیمت آن افزایش خواهد داشت. هدف صعودی قیمت طلا بخ دست آوردن سطح 1800 دلار است.

مهم ترین مقاومت های پیش روی طلا دو سطح 1790 دلاری و در ادامه 1800 دلاری است که در صورت دستیابی به آنها طلا می تواند رشد زیادی را از خود نشان دهد.

در شرایط نزولی قیمت طلا در نقطه 1764 دلار حمایت شده و در صورتی که حرکت نزولی ادامه یابد حمایت بعدی طلا در سطح 1754 دلار خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا