اخبار

طلا در حال جبران کاهش قیمت هفته گذشته + تحلیل تکنیکال | شبکه طلا و ارز

پس از کاهش قیمت طلا در هفته گذشته، امروز همراه با باز شدن بازار های جهانی طلا شروع به بهبود قیمت خود کرده و رشد نسبتا قابل توجهی را از خود نشان داد.

طلا در حال جبران کاهش قیمت هفته گذشته + تحلیل تکنیکال


پس از کاهش قیمت طلا در هفته گذشته، امروز همراه با باز شدن بازار های جهانی طلا شروع به بهبود قیمت خود کرده و رشد نسبتا قابل توجهی را از خود نشان داد.

طلا هم اکنون در حال تجربه شرایط بسیار آرامی است و همراه با باز شدن بازار های آسیا توانست کاهش قیمت خود در روز جمعه هفته گذشته را جبران کند.

عوامل صعودی زیادی برای طلا وجود دارد که می تواند قیمت آن را افزایش دهد اما نوسانات شاخص دلار و همچنین بازده ده ساله خزانه داری ایالات متحده می تواند مانع از افزایش شدید قیمت ها شود.

افزایش نگران کننده موارد ابتلا به ویروس کرونا در کشور های هند و ژاپن یکی از عواملی است که در هفته های اخیر باعث افزایش قیمت طلا شده است و سرمایه گذاران را به سمت بازار امن طلا کشانده است.

همچنین افزایش میزان محرک های مالی و باقی ماندن نرخ بهره ایالات متحده نزدیک به صفر نیز شرایط بسیار خوبی برای رشد طلا ایجاد کرده است.

افزایش انتظارات تورمی یکی دیگر از عواملی است که انتظار می رود در طولانی مدت باعث افزایش تقاضای فلز زرد و بهبود قیمت آن شود.

از نظر فنی قیمت طلا در حال تثبیت جایگاه خود بالای سطح 1764 و 1765 دلار می باشد که پشتیبانی بسیار مهم برای فلز زرد به شمار می رود.

نمودار ها نشان می دهند که طلا به دنبال یک حرکت صعودی به سمت اولین مقاومت خود در 1777 دلار هستند که برای صعود های بیشتر باید آن را به دست بیاورد.

افزایش قیمت طلا تا بالای سطح 1780 دلار می تواند این شانس را به طلا بدهد که برای بار دیگر به سمت 1800 دلار حرکت کند، هرچند ممکن است به دلیل فشار فروشی که در سطوح بالای 1780 دلار ایجاد می شود بار دیگر به سمت پایین حرکت کند.

در صورت ریزش در قیمت طلا اولین سطح حمایت در 1770 دلار خواهد بود که در صورت ادامه روند نزولی می توان انتظار داشت طلا در محدوده 1765 دلار متوقف شود.

اگر سطح حمایت 1765 دلار نیز بر اثر ریزش شدید قیمت طلا شکسته شود انتظار می رود که این فلز گرانبها به محدوده 1755 دلار بازگردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا