اخبار

طلا رشد قیمت سال۹۹ را تجربه نخواهد کرد/ چشم بازار به روند دلار | شبکه طلا و ارز

اخبار طلا و سکه

  • اقتصاد آنلاین – فاطمه اکبرخانی؛ محمد کشتی‌آرای در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادآنلاین با اشاره به عوامل تاثیرگذار بر قیمت طلا و سکه در سال۹۹ اظهار کرد: سال گذشته یکی از اتفاقات تاثیرگذار بر قیمت طلا ویروس کرونا بود به طوریکه ارزش اونس جهانی تا قبل از این موضوع در محدوده 1300دلار نوسان داشت اما با شیوع این ویروس، قیمت این فلز گرانبها به بالای 2000دلار صعود کرد.

    او ادامه داد: از طرفی طی این سال قیمت دلار هم تحت تاثیر کرونا و اتفاقات سیاسی با افزایش زیادی رو‌به‌رو بود و این عوامل در کنار هم منجر به رشد قیمت طلا و سکه و همچنین کاهش حجم تقاضا شد.

    به گفته کشتی‌آرای بازار طلا در سال۹۹ به دلیل افزایش و نوسان زیاد قیمت تقاضای خود را از دست داد و دچار رکود شدیدی شد و برخلاف اینکه فعالان این صنف پیش‌بینی می‌کردند در آستانه سال نو اندکی تقاضا افزایش پیدا کند اما این مشکل تا پایان سال گریبان‌گیر طلافروشان بود.

    کشتی‌آرای با پیش‌بینی وضعیت بازار طلا در سال۱۴۰۰ بیان کرد: به نظر می‌رسد در سال جاری وضعیت اقتصاد جهانی بهتر شده و ارزش اونس جهانی نیز کاهش یابد؛ همچنین ما انتخابات ریاست جمهوری را در پیش داریم که به نظر می‌رسد بانک‌مرکزی نرخ ارز را در این زمان کنترل کند که در نهایت این دو عامل منجر به کاهش قیمت طلا و سکه در بازار داخلی خواهد شد.

پربازدیدترین / اخبار و تحلیل های اقتصادی

پربازدیدترین / اخبار و تحلیل های تخصصی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا