اخبار

عقب‌ نشینی طلا با پیشروی نقره / افت طلا با افزایش شاخص دلار آمریکا | شبکه طلا و ارز

اقتصاد آنلاین – اکرم شعبانی؛  در معاملات روز گذشته بازار فلزات گرانبهای آمریکا قیمت نقره پس از آنکه در معاملات طول شب به پایین‌ترین سطح سه ماه گذشته خود دست یافت، اندکی صعودی شد. بر این اساس، طلای آتی آگوست با ۸.۵۰ دلار کاهش به قیمت ۱۸۰۲.۲۰ دلار در هر اونس و نقره آتی سپتامبر در بازار کومکس نیویورک با ۰.۲۵۵ دلار افزایش به قیمت ۲۵.۲۵ دلار در هر اونس معامله شد.

بازارهای جهانی سهام روز گذشته عمدتا روند صعودی داشتند، هر سه شاخص اصلی ایالات متحده هم با ادامه روند صعودی سه شنبه، معاملات را به پایان بردند. به نظر می‌رسد بازار همچنان نگران گونه جدید ویروس کووید – ۱۹ است که به سرعت در حال گسترش است. از جمله نگرانی‌ها در رابطه با برگزاری المپیک است که ممکن است بر مسابقات المپیکی هم تاثیرگذار باشد. با این وجود گزارش درآمد فصلی شرکت‌های بزرگ که در حال انتشار است به بازگرداندن آرامش به سرمایه‌گذاران عصبی بازارها کمک کرده است.

شاخص دلار آمریکا در معاملات روز گذشته ثابت بود اگرچه همزمان در بالاترین سطح سه و نیم ماه گذشته خود قرار دارد. بر اساس نمودارها شاخص دلار آمریکا در یک روند افزایشی کوتاه مدت قرار دارد. همزمان قیمت نفت خام نیمکس پس از افت شدید و دستیابی به پایین‌ترین سطح پنج هفته گذشته، با یک جهش بزرگ اصلاحی افزایش یافت و هر بشکه در حدود ۷۰.۳۰ دلار معامله شد. بازده اوراق قرضه ده ساله خزانه داری ایالات متحده نیز در محدوده ۱.۲۴ درصدی معامله شده است.

(نمودار روند حرکت ۲۴ ساعته قیمت طلا)

از دیدگاه فنی، روند صعودی معاملات آتی طلای آگوست از مزیت فنی کلی کوتاه مدت برخوردار است اما نکته آنکه روند صعودی قیمت‌ها در نمودارهای میله‌ای روزانه با توجه به معاملات اخیر در معرض خطر قرار دارد. هدف بعدی صعودی قیمت طلا دستیابی به سطح مقاومت ۱۸۵۰ دلار در هر اونس و هدف بعدی نزولی قیمت‌ها رسیدن به سطح پشتیبانی فنی ۱۷۷۵ دلار در هر اونس است. سطح مقاومت نخست طلا در بالاترین سطح قیمت معاملات روز یکشنبه یعنی ۱۸۱۴.۴۰ دلار در هر اونس و سطح مقاومت دوم در بالاترین سطح قیمت معاملات هفته یعنی ۱۸۲۵.۹۰ دلار در هر اونس است در حالی که سطح پشتیبانی نخست طلا در کمترین سطح قیمت معاملات روز گذشته یعنی ۱۷۹۴.۳۰ دلار در هر اونس و سطح پشتیبانی دوم در ۱۷۹۱ دلار در هر اونس عنوان شده است.

(نمودار روند حرکت ۲۴ ساعته قیمت نقره)

روند نزولی معاملات آتی نقره سپتامبر از مزیت فنی کلی کوتاه مدت برخوردار است چرا که در طول هفته معاملاتی جاری قیمت‌ها عمدتا روند نزولی داشته است. هدف بعدی صعودی قیمت نقره دستیابی به سطح مقاومت ۲۶ دلار در هر اونس و هدف بعدی نزولی قیمت‌ها دستیابی به سطح حمایتی کامل و پایین‌ترین سطح قیمت معاملات ماه مارس یعنی ۲۳.۸۲۵ دلار در هر اونس است. سطح مقاومت نخست نقره در بالاترین سطح قیمت معاملات روز سه شنبه یعنی ۲۵.۳۱۵ دلار در هر اونس و سطح مقاومت دوم در ۲۵.۵۸ دلار در هر اونس مشاهده شده است در حالی که سطح حمایتی نخست نقره در پایین‌ترین سطح قیمت معاملات روز گذشته یعنی ۲۴.۷۹ دلار در هر اونس و سطح حمایتی دوم بر روی ۲۴.۵۰ دلار در هر اونس قرار گرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا