اخبار

قیمت جهانی طلا ۴۰ دلار افت کرد | شبکه طلا و ارز

تقویت ارزش دلار قیمت طلا را در بازار‌های جهانی ۴۰ دلار در هر اونس کاهش داد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، امروز در بازار‌های جهانی قیمت طلا با کاهش ۴۰ دلاری همراه شد. افت بیش از ۲ درصدی قیمت طلا تحت‌تأثیر تقویت ارزش دلار ایجاد شد.

زمانی که ارزش دلار تقویت می‌شود، طلا را برای خریداران با دیگر ارز‌ها گرانتر می‌سازد. تقاضا کاهش می‌یابد و قیمت طلا کمتر می‌شود. در حال حاضر سرمایه‌گذاران کاملا محتاطانه در انتظار اقتصاد آمریکا هستند که بانک مرکز آمریکا آماده می‌شود تا این هفته شفافیت بیشتری در سیاست مالی خود ایجاد کنند.

امروز قیمت هر اونس طلا با ۴۰ دلار کاهش در هر اونس به قیمت ۱۸۶۸ دلار و ۲۰ سنت معامله شد. قیمت این فلز زرد در کمترین زمان ۱۸۶۴ و در بیشترین زمان ۱۹۰۶ دلار معامله شد. قیمت طلا امروز نسبت به یک‌ماه گذشته ۸۹ دلار و نسبت به سال گذشته ۱۶۷ دلار افزایش داشت.

انتظار می‌رود که وزارت کار آمریکا آمار‌های ادعای بیکاری هفتگی کشور را اواخر وقت امروز منتشر کند و پس از آن پرداختی‌های غیر از بخش کشاورزی را روز جمعه منتشر خواهد کرد.

کسانی که به هر دلیلی به خاطر کرونا در آمریکا بیکار شده اند، ادعای بیکاری می‌کنند که پس از بررسی از سوی دولت مبلغی برای آن‌ها پرداخت می‌شود.

تحلیلگر بازار ارز اعلام کرد: «ما نیاز داریم که حس خوبی از گزارش پرداختی‌های آمریکا که نشان‌دهنده سیاست‌های فدرال رزرو است داشته باشیم».

براساس این گزارش، شاخص دلار امروز با یک‌دهم درصد افزایش نسبت به ارز‌های رقیب روبه‌رو شد و طلا را برای خریداران با دیگر ارز‌ها گرانتر ساخت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا