اخبار

قیمت طلا ،سکه و دلار در معاملات امروز 19 اردیبهشت/سکه به کانال 8 میلیونی باز می گردد؟ | شبکه طلا و ارز

در بازار امروز انس جهانی طلا بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۱۸۳۱ دلار ثبت شد.

در بازار امروز انس جهانی طلا بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۱۸۳۱ دلار ثبت شد. همچنین قیمت سکه با یک کاهش نسبی به ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

به گزارش سایت طلا ، در ساعت 14 امروز، ارزش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به رقم ۹ میلیون و 525 هزار تومان رسید و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز 9 میلیون و 350هزار تومان معامله شد.

همچنین امروز نیم‌سکه بهار آزادی پنج میلیون و 200 هزار تومان، ربع سکه سه میلیون و 300 تومان و سکه یک گرمی هم ۲ میلیون تومان قیمت خورد.

علاوه بر این، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به 925 هزار و 400 تومان رسید.

رئیس اتحادیه طلای تهران درباره افزایش قیمت طلا در بازار روز گذشته گفت: سه عامل در افزایش قیمت طلا اثر داشته است: ۱- افزایش ۲۳ دلاری بهای هر اونس طلا در بازار جهانی و رسیدن به کانال یک هزار و ۸۳۱ دلار ۲- ضعیف شدن قیمت دلار در بازارهای جهانی ۳- افزایش قیمت دلار از جمله این عوامل هستند.

با وجود این برخی فروشندگان طلا می‌گویند با بازگشایی واحدهای صنفی مردم بخشی از طلا و سکه‌های خانگی را روانه بازار کردند و بنابراین احتمال دارد که قیمت سکه تا هشت میلیون تومان کاهش داشته باشد.

ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران اما در واکنش به این موضوع می‌گوید: سکه به کانال هشت میلیون تومان باز نمی‌گردد. مگر اینکه اتفاق خوشایندی در بازار ارز رخ دهد و بانک مرکزی بتواند روند فعلی بازار ارز را مدیریت کند.

قیمت دلار

نوسان نرخ دلار در کانال 20 هزار تومان

قیمت فروش یورو نیز در ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه امروز با کاهش ۴۹ تومانی نسبت به روز کاری گذشته به رقم ۲۵ هزار و ۴۸ تومان رسید.

امروز قیمت خرید هر دلار ۲۰ هزار و ۳۱۴ تومان و نرخ خرید هر یورو نیز ۲۴ هزار و ۵۵۲ تومان بود.

علاوه بر این، نرخ خرید دلار در بازار متشکل ارزی ۲۰ هزار و ۹۲۶ تومان و نرخ فروش آن ۲۰ هزار و ۷۱۹ تومان اعلام شد.

همچنین نرخ خرید یورو در این بازار ۲۵ هزار و ۲۴۸ تومان و نرخ فروش آن نیز ۲۴ هزار و ۹۹۹ تومان اعلام شد.

در سامانه سنا نیز قیمت دلار ۲۰ هزار و ۶۸۲ تومان و قیمت یورو ۲۵ هزار و ۱۵۶ تومان رقم خورده است.

همچنین در سامانه نیما در روز معاملاتی امروز، حواله یورو به قیمت ۲۵ هزار و ۹۲۷ تومان فروخته و حواله دلار به قیمت ۲۱ هزار و ۳۱۶ تومان معامله شد.

دلار بازار آزاد در معاملات ظهر امروز ۱۰ تومان گران و به قیمت ۲۱ هزار و ۵۸۰ تومان فروخته شد. یورو هم ۲۶ هزار و ۲۵۰ تومان قیمت خورد و ۱۵ تومان افزایش قیمت پیدا کرد.

نوسان قیمت در بازار ارز درحالی رخ داده که در تعطیلات نوروز، با تلاش سفته بازان،‌ قیمت دلار به مرز 26 هزار تومان هم رسیده بود اما انتشار خبرهای مربوط به مذاکرات هسته ای و … باعث عقب نشینی دلار از این سطح قیمتی شده است.

به اعتقاد کارشناسان دو باور در بازار ارز وجود دارد که موجب نوسانات قیمتی می شود،‌نخست اینکه با مذاکره و بازگشت به برجام و … قیمت ارز کاهش چشم گیری خواهد داشت و دوم اینکه حتی مذاکره هم نمی تواند مانع از واقعیات موجود اقتصاد ایران شود و امکان کاهش چشم گیر قیمت ارز وجود ندارد و نهایتا دلار در کانال 23-22 هزار تومان جا خوش می کند.

.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا