اخبار

قیمت طلا در بلند مدت صعودی خواهد شد | شبکه طلا و ارز

صرف نظر از هفته های اخیر، قیمت طلا در چند ماه گذشته و از آغاز سال 2021 میلادی سقوط بسیار زیادی از خود نشان داده است اما بسیاری از کارشناسان معتقدند که طلا در طولانی مدت برای بار دیگر صعودی خواهد شد.

قیمت طلا در بلند مدت صعودی خواهد شد

قیمت طلا در بلند مدت صعودی خواهد شد


صرف نظر از هفته های اخیر، قیمت طلا در چند ماه گذشته و از آغاز سال 2021 میلادی سقوط بسیار زیادی از خود نشان داده است اما بسیاری از کارشناسان معتقدند که طلا در طولانی مدت برای بار دیگر صعودی خواهد شد.

مهم ترین عامل کاهشی شدن قیمت طلا در ماه های اخیر را می توان افزایش بازده 10 ساله خزانه داری ایالات متحده دانست که هم اکنون در بالا ترین میزان خود در 13 ماه اخیر قرار دارد.

طلا

عملکرد مناسب اقتصاد ایالات متحده باعث خوش بینی بسیار زیادی در میان معامله گران و سرمایه گذاران بازار شده و آنها انتظار دارند تا اقتصاد با سرعت بسیار زیادی بهبود یابد.

همچنین پیشرفت بهتر از انتظار واکسن کرونا و واکسینه شدن افراد زیادی در مدت کوتاه باعث تقویت این خوشبینی ها شده و بسیاری از افراد انتظار دارند که به زودی شرایط به حالت گذشته بازگردد.

در این شرایط فلز زرد اقبال بسیار زیاد خود را از دست داده و از ابتدای سال 2021 میلادی بیش از 200 دلار افت را تجربه کرده است. هم اکنون هر انس طلای جهانی 1734 دلار می باشد که نسبت به روز گذشته تغییر زیادی نداشته است.

تحلیل طلا

اما در این میان کارشناس بازار جورج میلینگ استنلی، استراتژیست ارشد طلا در مشاوران جهانی استیت استریت معتقد است که سرمایه گذاران طلا تمرکز ناسالمی بر بازده 10 ساله اوراق قرضه دارند.

وی افزود که هنگامی که کانون توجهات از فروش اوراق قرضه دور شود، انتظار دارد که قیمت طلا به سمت سطوح بالاتری حرکت کرده قیمت های از دست رفته خود را جبران کند.

استنلی در میان صحبت های خود گفت: “من دو نفر را می شناسم که نسبت به بهبود اقتصادی اطمینان کامل ندارند. یکی از آنها من هستم که از اهمیت زیادی برخوردار نیست. و دیگری جروم پاول، رئیس فدرال رزرو است.”

قیمت طلا

اقتصاد ایالات متحده شاهد یک بهبود سریع از روز های تاریک بیماری همه گیر COVID-19 در یک سال پیش است. با این حال استنلی گفت که بهبود کامل اقتصاد و از بین رفتن نگرانی ها نسبت آینده اقتصاد به طور کامل زمان می برد.

وی افزود که هنوز گزارش های مختلفی در مورد سلامت اقتصاد ایالات متحده وجود دارد و در این شرایط، فدرال رزرو به سیاست های پولی فوق العاده سازگار خود ادامه می دهد و نرخ بهره را در محدوده صفر نگه خواهد داشت.

این شرایط در بلند مدت می تواند قیمت طلا را به شکل قابل توجهی افزایش داده و به اوج های پیشین آن بازگرداند. از نظر استنلی طلا همچنان در مسیر صعود بلند مدت قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا