اخبار

مالیات ارزش افزوده از اصل طلا حذف شد | پیش بینی آینده قیمت طلا | شبکه طلا و ارز

اخبار طلا و سکه

 • از ۱۲ تیر ماه امسال دریافت مالیات از اصل طلا حذف شده و این اتفاق مهمی برای بازار طلا محسوب می‌شود.

  به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تجارت‌نیوز، در روزهای اخیر قیمت طلا روزهای پرنوسانی را ندارد و همچنان هر گرم طلا در دامنه یک میلیون تا ۱٫۱ میلیون تومان در نوسان است. اما در هفته اخیر اتفاق مهمی در بازار طلا رخ داده است.

  محمد جواد حیدری، یک تولیدکننده طلا گفت: بر اساس قانون جدید مالیات بر ارزش‌افزوده که ۱۲ تیر ماه امسال به دولت ابلاغ شد، مالیات بر ارزش افزوده فقط از سود و اجرت کالا دریافت می‌شود و مالیات‌ستانی از اصل طلا منتفی است.

  ابراهیم محمد ولی، رئیس اتحادیه طلا عقیده دارد:  تعطیلی بازارها به دلیل شیوع کرونا و کاهش داد و ستدها، اگر نرخ ارز نوسان زیادی را ثبت نکند قیمت‌ها نوسان زیادی را نخواهد داشت.

  محمد کشتی‌آرای، نایب رئیس اتحادیه طلا نیز بیان کرد: تعطیلی بازارها به دلیل کرونا موجب کاهش چشم‌گیر داد و ستد در بازار طلا و سکه شده است اما در حالت کلی در روند قیمت‌ها تاثیری ندارد، همانطور که در چند روز اخیر با افزایش انس جهانی و قیمت دلار قیمت‌ها روند صعودی داشتند.

  نادر بذرافشان، دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران هم اظهار کرد: نوسان فعلی قیمت طلا و سکه جزیی و طبیعی است و پیش‌بینی می‌شود ثبات بازار تداوم داشته باشد.

پربازدیدترین / اخبار و تحلیل های اقتصادی

پربازدیدترین / اخبار و تحلیل های تخصصی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا