اخبار

پیش‌بینی قیمت طلا در سال۱۴۰۰ | شبکه طلا و ارز

اخبار طلا و سکه

 • رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به نوسان شدید قیمت طلا و سکه در سال۹۹ بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود نوسان قیمت طلا در سال جدید هم بیش از حد طبیعی که ۵درصد است، باشد.

  پیش‌بینی قیمت طلا در سال۱۴۰۰

  به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از اقتصادآنلاین، ابراهیم محمدولی با اشاره به وضعیت بازار طلا در سال۹۹ اظهار کرد: سال گذشته قیمت طلا تحت تاثیر بیماری کرونا و شرایط سیاسی که در نیمه دوم سال پیش آمد، نوسان زیادی را تجربه کرد و همین عوامل باعث شد تقاضا برای طلا و سکه هم به حداقل برسد.

  او اضافه کرد: قیمت طلا و سکه در سال۱۴۰۰ کاملا تحت تاثیر شرایط اقتصادی دنیا و روند بیماری کرونا است، اگر واکسن‌های کشف شده نتیجه‌بخش باشند و این بیماری روبه بهبود برود مسلما بر ارزش طلای جهانی تاثیر مثبتی خواهد داشت که در این صورت شاهد کاهش قیمت طلا و سکه همپای دلار و اونس خواهیم بود.

  به گفته محمدولی، با بهبود شرایط اقتصادی و بیماری کرونا، وضعیت صادرات و تولید طلا هم بهتر خواهد شد و پیش‌بینی شده در سال۱۴۰۰ شاهد رونق تولید و اشتغال صنعت طلا باشیم.

  رییس اتحادیه طلا درباره آینده قیمت طلا و سکه بیان کرد: نوسان قیمت طلا در سال جاری بیش از حد طبیعی که حدود پنج درصد است، خواهد بود؛ البته قیمت طلا به عوامل دیگری از جمله نرخ ارز و تقاضا هم بستگی دارد، بنابراین اگر دلار در سال جدید همچنان نوسان افزایشی داشته باشد حتی باوجود کاهش ارزش اونس، قیمت طلا و سکه افزایش خواهد یافت.

  ۲۲۳۲۲۳

پربازدیدترین / اخبار و تحلیل های اقتصادی

پربازدیدترین / اخبار و تحلیل های تخصصی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا