اخبار

پیش بینی قیمت طلا در آخرین روزهای اردیبهشت / سکه ۲۰۰هزار تومان گران شد | شبکه طلا و ارز

اقتصاد آنلاین – فاطمه اکبرخانی؛ محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین با اشاره به افزایش مجدد قیمت طلا و سکه، درباره علت آن توضیح داد: ارزش اونس جهانی با افزایش ۱۳دلاری به ۱۸۴۴دلار رسیده و روند بازار ارز نیز همچنان صعودی است بنابراین در بازار امروز شاهد افزایش قیمت طلا و سکه هستیم.

به گفته کشتی‌آرای، در راستای همین روند افزایشی قیمت سکه طرح قدیم، جدید، نیم و ربع سکه ۲۰۰هزار و سکه یک گرمی ۵۰هزار تومان نسبت به چهارشنبه هفته پیش گران شد.

این فعال بازار طلا به وضعیت تقاضا هم اشاره کرد و گفت: تقاضا نسبت به هفته قبل تغییر نکرده و معاملات همچنان در سطح کمی انجام می‌شود و حباب سکه نیز امروز به ۳۰۰هزار تومان رسیده است.

قیمت طلا و سکه امروز ۲۵اردیبهشت

کشتی‌آرای با تشریح قیمت‌های امروز بیان کرد: در جریان معاملات امروز بازار تهران، قیمت سکه امامی به ۱۰میلیون و ۲۲۵هزار و سکه طرح قدیم به ۱۰میلیون و ۵۰هزار تومان رسید.

او اضافه کرد: نیم سکه هم با قیمت پنج میلیون و ۸۰۰هزار، ربع سکه سه میلیون و ۸۰۰هزار و سکه یک گرمی دو میلیون و ۲۵۰هزار تومان فروخته می‌شود؛ قیمت هر مثقال طلای ۱۷عیار هم در بازار امروز چهار میلیون و ۴۲۰هزار و هر گرم طلای ۱۸عیار یک میلیون و ۲۰هزار تومان است.

نایب رییس دوم اتحادیه طلا در پایان با پیش‌بینی روند بازار در روزهای آینده تصریح کرد: با توجه به افزایش بهای اونس جهانی، چنانچه دلار هم به روند صعودی ادامه دهد رشد قیمت طلا و سکه متوقف نخواهد شد اما از آنجا که خبرهای امیدوارکننده‌ای از نشست وین شنیده می‌شود، به نظر می‌رسد مجددا طلا و دلار در مسیر اصلاح قیمت قرار بگیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا