اخبار

پیش بینی قیمت طلا در آستانه انتخابات / بازگشت تقاضای هیجانی به بازار | شبکه طلا و ارز

اقتصاد آنلاین – فاطمه اکبرخانی؛ محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین با اشاره به قیمت‌های امروز طلا و سکه درباره وضعیت بازار توضیح داد: امروز اونس جهانی به ۱۸۴۹دلار افزایش یافته اما قیمت دلار در مقایسه با روز گذشته اندکی ارزان شده و همین موضوع باعث توقف روند صعودی طلا و سکه در ساعات ابتدایی معاملات شد.

این فعال بازار طلا ادامه داد: اما از ظهر امروز طلا و سکه طرح جدید مجددا در مسیر افزایشی قرار گرفت به طوریکه طلا در مقایسه با قیمت صبح گرمی ۳۰هزار و سکه ۲۰۰هزار تومان گران شده است.

کشتی‌آرای این افزایش قیمت را نتیجه بازگشت تقاضای هیجانی به بازار دانست و گفت: زمانی که روند بازار صعودی است طلا و سکه به دلیل انتظار به ادامه روند افزایشی تقاضای بیشتری دارد و بالعکس؛ امروز هم به دلیل رشد قیمت‌ها شاهد بازگشت خرید‌های هیجانی به بازار هستیم که البته حجم آن زیاد نیست اما باعث رشد حباب سکه به حدود ۴۰۰هزار تومان شده است.

او درباره روند بازار در روزهای آینده بیان کرد: درصورتی که انتظارات تغییر کند و قیمت‌ها در مسیر کاهشی قرار بگیرند مجددا شاهد توقف داد‌وستد‌ها خواهیم بود، البته با توجه به اینکه در آستانه انتخابات هستیم و مذاکرات وین و خوشبینی نسبت به آینده برجام نیز همچنان پابرجاست، احتمال اینکه در روز‌های آینده بازار تغییر جهت دهد وجود دارد.

سکه امامی گران و طرح قدیم ارزان شد

نایب رییس دوم اتحادیه طلا در پایان با اشاره به قیمت‌ها گفت: در جریان معاملات امروز بازار تهران، سکه امامی با رشد ۲۰۰هزار تومانی نسبت به قیمت صبح به ۱۰میلیون و ۴۰۰هزار تومان رسید و سکه طرح قدیم با افت ۱۰۰هزار تومانی به ۱۰میلیون تومان کاهش یافت.

کشتی‌آرای اضافه کرد: همچنین خریداران می‌توانند نیم سکه را با قیمت پنج میلیون و ۸۵۰هزار، ربع سکه را سه میلیون و ۹۰۰هزار و سکه یک گرمی را با قیمت دو میلیون و ۲۵۰هزار تومان تهیه کنند؛ گفتنی است که امروز بهای نیم سکه ۵۰هزار تومان کاهش یافته ولی قیمت نیم سکه و سکه یک گرمی ثابت مانده است.

به گفته این فعال صنفی، قیمت هر مثقال طلای ۱۷عیار هم در بازار امروز به چهار میلیون و ۳۵۵هزار و ارزش هر گرم طلای ۱۸عیار به یک میلیون و ۵۳هزار تومان افزایش یافت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا