اخبار

پیش بینی قیمت طلا: طلا در مرز مقاومت اصلی 1745 دلار، بسته شد | شبکه طلا و ارز

طلا پس از حرکت متلاطم روز دوشنبه، همچنان به سمت بالا حرکت می کند.

پیش بینی قیمت طلا: طلا در مرز مقاومت اصلی 1745 دلار، بسته شد

به گزارش سایت طلا،فلز زرد پس از حرکت متلاطم روز دوشنبه، همچنان به سمت بالا حرکت می کند.

بازده 10 ساله خزانه داری آمریکا در روز سه شنبه بیش از 1٪ از دست داد.

شاخص دلار آمریکا در اوایل جلسه معاملاتی آمریکا به زیر 92.50 عقب نشینی کرد.

روز دوشنبه، طلا تلاش کرد تا یک حرکت قاطع را در هر دو جهت انجام دهد و روز را تقریباً بدون تغییر با قیمت 1728 دلار بست. اگرچه طلا در نیمه اول روز سه شنبه در دامنه نسبتا محدودی نوسان داشت، در میان ضعف مجدد دلار آمریکا به سمت صعود چرخید و در آخرین بازدید 0.8٪ با قیمت 1.741.50 دلار افزایش یافت.

در صورت عدم وجود عوامل محرک اساسی، عملکرد بازده اوراق خزانه داری آمریکا همچنان بر ارزیابی بازار دلار تأثیر می گذارد. بازده 10 ساله اوراق بهادار قرضه ایالات متحده که نتوانست روزانه بالای 1.75٪ بسته شود، در اوایل جلسه معاملاتی آمریکا روند نزولی خود را افزایش داد و در حال حاضر 1.6٪ با نرخ 1.679٪ روزانه از دست داد.

در همین حال، داده ها از ایالات متحده نشان داد که شاخص خوش بینی اقتصادی تجارت روزانه سرمایه گذار بر موسسه سیاست و سیاست تکنو متریکا (ibd/tipp) از آوریل 55.4 و در مارس به 56.4 و در فرصتهای شغلی و بررسی گردش کار (JOLTS) به 7.4 میلیون در فوریه افزایش یافت تا انتظار 6.9 میلیون بازار را پشت سر بگذارد. با این وجود، واکنش بازار به این ارقام تا حد زیادی خاموش بود.

در پایان روز، هیچ گونه اطلاعات اقتصادی دیگر از ایالات متحده منتشر نشد و سرمایه گذاران احتمالاً روی بازده اوراق بهادار قرضه تمرکز خواهند کرد.

چشم انداز فنی طلا

در نمودار روزانه، شاخص مقاومت نسبی برای اولین بار از اواخر ژانویه به بالای 50 رسید، که نشان می دهد حرکت صعودی در حال جمع آوری قدرت است. در حال حاضر، طلا کمی زیر مقاومت استاتیک کلیدی که در 1745 دلار تشکیل شده است، معامله می شود. با بسته شدن روزانه بالاتر از این مرز، طلا می تواند برای 1755 دلار (بالاترین قیمت در 18 مارس) و 1765 دلار (SMA 50 روزه) باشد.

از طرف دیگر، SMA 20 روزه به عنوان پشتیبانی پویا با 1727 دلار جلوتر از 1720 دلار (حد پایین آخرین کانال افقی) و 1700 دلار (سطح روانشناختی) عمل می کند. تنها بسته شدن روزانه زیر قیمت 1720 دلار، می تواند چشم انداز صعودی کوتاه مدت را خنثی کند.
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا