اخبار

پیش بینی کارشناسان از روز های آینده طلا، سقوط بیشتر در راه است | شبکه طلا و ارز

طلا در روز های پایانی هفته گذشته شاهد یک ریزش وسیع در قیمت ها بود که باعث شد تا قیمت آن به پایین ترین میزان طی هشت ماه گذشته برسد. کارشناسان پیش بینی می کنند که قیمت طلا همچنان نیز کاهشی بماند.


پیش بینی کارشناسان از روز های آینده طلا، سقوط بیشتر در راه است


طلا در روز های پایانی هفته گذشته شاهد یک ریزش وسیع در قیمت ها بود که باعث شد تا قیمت آن به پایین ترین میزان طی هشت ماه گذشته برسد. کارشناسان پیش بینی می کنند که قیمت طلا همچنان نیز کاهشی بماند.

هر هفته کیتکو نیوز یک نظرسنجی برگذار کرده و از کارشناسان و سرمایه گذاران بازار می خواهد تا پیش بینی خود نسبت به روز های آینده قیمت طلا را با دیگران در میان بگذارند.

در نظر سنجی که در روز پنجشنبه هفته پیش برگذار شد اکثر کارشناسان اعلام کردند که طبق نظر آنها طلا در این هفته نیز کاهشی خواهد بود و سقوط بیشتری را تجربه خواهد کرد.

مهم ترین عوامل ریزش قیمت طلا در روز های اخیر و سقوط شدید 70 دلاری آن در دو روز گذشته را می توان افزایش ارزش دلار و تمایل سرمایه گذاران به بازار بیت کوین به جای بازار طلا دانست.

در نظرسنجی هفته گذشته کیتکو نیوز 13 تحلیلگر بازار شرکت کردند که هشت نفر از آنها معتقد بودند طلا در روز های آینده این هفته شاهد ریزش های بیشتری خواهد شد.

3 نفر از کارشناسان نیز اعلام کردند که از نظر آنها قیمت طلا در این هفته، برخلاف هفته گذشته افزایشی خواهد بود و در نهایت دو نفر از تحلیلگران نیز نسبت به پیش بینی قیمت طلا اعلام بی طرفی کردند.

اما در بخش سرمایه گذاران آمار متفاوت بود. در هفته گذشته 669 سرمایه گذار در نظرسنجی کیتکو نیوز شرکت کردند که بیش از نیمی از آنها یعنی 351 نفر از سرمایه گذاران صعودی شدن قیمت طلا در هفته آینده بود.

از بقیه سرمایه گذاران شرکت کننده 223 نفر از آنها معتقد بودند که طلا در روز های آینده این هفته سقوط بیشتری را تجربه خواهد کرد و 95 نفر نیز اعلام کردند که نسبت به آینده قیمت طلا بی طرف هستند.

لازم به ذکر است که نظرسنجی هفته گذشته کیتکو نیوز شاهد یکی از کمترین مشارکت ها از یک سال گذشته بود که می توان آن را به کاهش تمایل سرمایه گذاران به بازار طلا نسبت داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا