اخبار

کاهش قیمت جهانی طلا در سه ماه نخست 2021/صعود طلا نزدیک است؟ | شبکه طلا و ارز

قیمت طلا در سه ماه نخست سال 2021 نزدیک به 200 دلار کاهش یافته است.

کاهش قیمت جهانی طلا در سه ماه نخست 2021/صعود طلا نزدیک است؟

به گزارش سایت طلا ،قیمت طلا در سه ماه نخست سال 2021 نزدیک به 200 دلار کاهش یافته است. آیا افزایش قیمت جهانی طلا در آینده ای نزدیک رخ خواهد داد؟

پس از شروع نزولی قیمت طلا در سال 2021 و کاهش 200 دلاری قیمت که بدترین سطح قیمتی 4 دهه ی گذشته محسوب می شود، نمودار طلا شاهد افزایش ارزش این فلز قیمتی خواهد بود؟ در این مقاله به 3 عامل اثر گذار بر این موضوع می پردازیم.

1. افزایش سود بازده خزانه داری آمریکا همواره بر قیمت طلا و دلار تاثیر گذار است. در سال 2016 زمانی که دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شد، بدترین بازه زمانی قبلی برای قیمت طلا محسوب می شود. در طول این سه ماه، سود بازده اوراق ده ساله خزانه داری آمریکا از شروع سال بیش از 80 واحد افزایش یافت. تاثیر این مطلب روی قیمت طلا کاهش 200 دلاری آن بود که بدترین قیمت آغازین سال در حدود 4 دهه ی اخیر است. این روند همچنین نزولی ترین نمودار طلا در هر فصلی از سال 2016 تا کنون محسوب می شود.

2. جو بایدن برای تغییر وضع اقتصادی آمریکا برنامه ی 2 تریلیون دلاری شغلی خود را شروع کرد. این پروژه برای 8 سال پیش رو برنامه ریزی شده و با کمک افزایش هزینه مالیات کمپانی ها تامین مالی می شود. از موضوعات برجسته ی این برنامه می توان به سرمایه گذاری 174 بیلیون دلاری در بازار وسایل نقلیه الکتریکی و بیلیون ها دلار برای انرژی های تجدید پذیر اشاره کرد. یکی از هدف های این پروژه ساخت شبکه ای ملی متشکل از 500000 شارژر وسایل نقلیه الکتریکی تا سال 2030 است.

3. کمپانی مالی آمریکایی Wells Fargo صعود قیمت طلا را تا 2200 دلار برای امسال پیش بینی می کند. وضع ذخایر طلا از میزان بیش از نیاز به ناکافی تغییر پیدا کرده است و در گذشته در این زمان شاهد بیشترین قیمت طلا در بازار جهانی بوده ایم. این کمپانی اضافه کرد به زودی شاهد صعود طلا به سقف قیمتی محکم خواهیم بود.
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا